Jdi na obsah Jdi na menu
 


Léto s Lassií

Letní výcvikový tábor Léto s Lassií se konal ve dnech 3. - 10. 7. 2010 v obřím areálu kynologického cvičiště Louny. Výcvik vedly Eva Plíštilová (agility) a Alena Smolíková (obedience, tanec se psem, frisbee, agility). 

S Codym jsem přijela v sobotu dopoledne. Počasí na tábor vyšlo až moc krásné. Jasná obloha a vysoké teploty nás  provázely prakticky celý týden. Proto se cvičilo časně ráno (od 5:00) a pak večer. Díky ledové Ohři tekoucí těsně za cvičákem se dala ta úmorná vedra přežít. Někdy ve středu týdne nám příroda poslala trochu ochlazení a deště.

imgp4078.jpg

 

Já jsem se s Codym věnovala výcviku obedience pod vedením velice příjemné Aleny Smolíkové, která dokázala být pozitivní jak pro psa, tak i pro jeho pána. Spolu s námi obedienci  cvičilo dalších šest psů. Za ten týden jsme prošly všechny cviky  v obedience.

imgp4470.jpg

 

 Čas mezi výcvikem a po něm byl vyplněn různým koliáckým drbáním a pak i několika soutěžemi. Asi nejzábavnější byla soutěž o nejlepší obrázek Lassie a hlavně pak následná dražba výkresů. Eva Plíštilová, která aukci moderovala dokázala snad všechny zaujmout a pobavit. Díky ní vyšplhala většina sum za aukční položku výš, než by se kdokoli nadál. Já měla v ruce jen několik zbylých drobných, podle mého slušnou částku převyšující 50Kč, ale nakonec mi to nestačilo ani na jeden vysněný výtvor. A tak jsem jen v ruce přehazovala zahřáté mince a příjemně se bavila. Nejdražší vydražený výkres stál svého nového majitele přes 300Kč!

Nejvíce akcí a soutěží pak připadlo na sobotu.  Příjemně jsme se bavili u Lounského lítání, kde psovod musel překonat strastiplnou cestu aby zachránil svého ubohého psa. Ale i jiné akce krásně zakončily tento týden.

 Musím moc poděkovat všem, kdo se podíleli na organizaci tábora a také i spoustě milým lidem za jejich společnost i za hezké povídání a za prima zážitky.

Doufám, že se tam příští rok znovu setkáme!

Odkazy na fotoalba:

Naše fotoalbum

Niarra - Lucie Dušková

OdDennynky - Monika Setichovská

Mirek Lepeš

Verča a Erny

VIDEO

 

imgp4264.jpg