Jdi na obsah Jdi na menu
 


DEN DLOUHOSRSTKY 2008

 

Obrazek 

Fotky z akce:

http://www.lassie.cz/fotky/Kolie21.9.08/1/index.htm

http://www.lassie.cz/fotky/Kolie21.9.08/2/index.htm

http://roughies.rajce.idnes.cz/Den_kolie_od_koLiENKY/

http://roughies.rajce.idnes.cz/Den_dlouhosrstky%2C_Praha_21.9.08%2C_P._Bartova/

Článek na Planetě:

http://www.planetarough.wz.cz/CZ/CZ_collies/dd_2008.htm

 

Tak téhle akce jsme se loni s Ginem zúčasnili. 

Ráno 21.9. 2008, kdy byl mírně podmračený den, jsme s taťkou a Ginem vsedli do auta a jeli do matičky Prahy, kde se "nultý" ročník Dne dlouhosrstky konal. Sraz byl u sv. Václava pod ocasem a sešlo se tam na 19 psů (16 kolií, čivava, malinois a srnkopes:) ) . Gino byl nejstarší zúčasněný pes a celou trasu skrz Prahu hezky ušel.

Trasa vedla po známých místech: na Malou Stranu a Staroměstské náměstí, přes Karlův Most, Malostranské náměstí, Nerudovou ulicí  až na Pražský hrad a pak do Petřínských zahrad, kde měli psi největší možnost se vyběhat, a pak zpět k Myslbekovu Václavu. 

Všude, kde to šlo, byly zastávky na focení a naše skupinka kolií se stala terčem hledáčků fotoaparátů nejen Psa Jíry a účasníků akce, ale i spousty turistů. Zkrátka jsme byly atrakce. Skupinky japonských, českých i jiných turistů opouštěly výklady svých průvodců, zapoměli na Staroměstský orloj a jiné pamětihodnosti a obdivovali početnou skupinu kolií.

Domů jsme pak jeli s utahaným, ale šťastným psem. Viděl a zažil spoustu nového, potkal spoustu neznámých psů a po celou dobu se choval tak, jak akce na propagaci kolie vyžadovala. Skvěle.

Nultý ročník Dne dlouhosrstky, se vydařil a děkuji p.Kracíkové za jeho zorganizování.

Obrazek